פרגולות אלומיניום

במדינה שטופת שמש כמו ישראל, אך טבעי שהפרגולה תהפוך לחלק בלתי נפרד ממרחבים רבים ואפילו למרכיב מרכזי בהווי הישראלי. למעשה, המבנה שברוב המקרים עשוי אלומיניום או עץ כבר זכה לכך שתיקרא על שמו רפורמה משמעותית בחוקי התכנון והבנייה, "רפורמת הפרגולות" שאושרה פה אחד בממשלה בקיץ 2013 והמאפשרת הקמת פרגולה בהיקף סביר ללא צורך בהיתר בנייה.

כאמור, חומרי הגלם העיקריים המשמשים להקמת פרגולה הם עץ ואלומיניום, כשהעץ אמנם מקנה מראה חמים ויוצר חיבור לטבע, אולם עמידותו פחותה משמעותית ביחס לאלומיניום, ועל כן בסופו של דבר האופציה המומלצת היא פרגולות אלומיניום (מה גם שהפן האסתטי שלהן מוצלח אף הוא).

מהי פרגולה ומה ההבדל בינה לבין סוכך?

פרגולה היא מבנה קבוע, בין אם מחובר לקיר ובין אם עומד בפני עצמו, ומטרת ההקמה היא יצירת צל במרחב חיצוני. סוכך הוא יריעה מחומר פלסטי או מבד חזק (לרוב אקרילי) שאותה ניתן לפתוח ולסגור בהתאם למזג האוויר, כשבחלק מהמקרים היא נועדה להצל משטחים חיצוניים ובמקרים אחרים דווקא למנוע כניסת שמש לתוך הבית או העסק.

במקביל לבחירה בין עץ לבין אלומיניום, ולהחלטה אם להקים פרגולה הנשענת על עמודים או מחוברת לקיר, נדרשת הכרעה נוספת – פרגולה חשמלית או ידנית. הגרסה החשמלית מאפשרת פתיחה וסגירה קלה של גג הפרגולה כך שניתן בכל רגע ורגע ליהנות ממזג אוויר אופטימלי בהתאם להעדפות. פרגולות חשמליות מתאימות במיוחד למסעדות ובתי קפה.

איך לבחור פרגולת אלומיניום?

הביקוש הרב לתחום של פרגולות אלומיניום יוצר באופן טבעי גם היצע נרחב, ועל מנת לבחור בצורה מושכלת פרגולה איכותית שתמלא את ייעודה למשך שנים רבות, כדאי לקחת בחשבון מספר דברים:

* התאמה מלאה – רצוי לדאוג שאנשי החברה לייצור פרגולות יגיעו למקום שבו אתם רוצים להתקין את הפרגולה, או לחילופין להגיע אליהם עם שרטוטים מדויקים ותוכניות מפורטות, כך שהפרגולה תשתלב היטב במרחב והתועלת ממנה תהיה מקסימלית.

* ניסיון – כדאי מאוד לוודא כי מדובר בחברה מנוסה, באופן כללי בכל הקשור לפרגולות ובפרגולות אלומיניום באופן ספציפי.

* מחיר – אין טעם להתפשר על פרגולה לא איכותית רק כדי לחסוך קצת כסף, וכדאי לזכור שפרגולות הן פריט לטווח ארוך – אולם כמובן שאם ישנן 2 אופציות באותה רמת איכות, כדאי לבחור את זו הזולה יותר.

איך לייפות פרגולות?

המטרה העיקרית של כל פרגולה, ובפרט פרגולת אלומיניום, היא אמנם לספק מחסה מהשמש הקופחת בקיץ, אולם בימינו כל פריט ופריט חייב לתרום גם לאסתטיקה של המרחב בו הוא ממוקם. מאחר שפרגולות הן מטבען פיתרון הצללה למקום שבו מארחים (בין אם בבית פרטי ובין אם במסגרת עסקית), החשיבות של הפן הוויזואלי מתעצמת, ובהתאם מוקדשת לא מעט תשומת לב גם ליופיה של הפרגולה.

דרך אחת לייפות פרגולות אלומיניום היא באמצעות צביעתן – בכל צבע שרק תרצו, כשכמובן כדאי לבחור צבע המשתלב עם הסביבה אליה מיועדת הפרגולה.

מרכיב נוסף במראה של פרגולה הוא צפיפות השלבים, כשניתן כמובן לשחק איתה וליהנות ממשחקי אור וצל.

דרך מקובלת נוספת היא לבחור תאורה מחמיאה, כשלמשל ניתן לקשט את הפרגולה בשרשראות לדים. צמחים מטפסים הם עוד אופציה נהדרת לייפות פרגולות אלומיניום ולחבר אותן לטבע כמו גם ליצור תחושת רעננות ושלווה. בפרט מומלצת הוויסטריה הסינית.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>