בחירת סורגים לחלונות אלומיניום

כשמדברים על סורגים לחלונות, ברור התפקיד המעשי שלהם: למנוע מעבר של אנשים דרך אותם חלונות, מה שמעלה סכנות מוחשיות של נפילה מגובה רב, או אפילו פריצה לתוך הבית. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת, בייחוד עד הרגע בו הם מעוניינים להתקין סורגים לחלונות הלכה למעשה, הוא שעומד עבורם מגוון רחב של אפשרויות. כמעט בכל המקרים, סוג החלון הספציפי הוא שצריך להשפיע, במידה רבה, על הסורגים שיורכבו עליו. מהי התמונה לגבי חלונות אלומיניום, מהחלונות הנפוצים ביותר? ואיך מתאימים את הסורגים האידיאליים עבורם?

סורגים מאלומיניום, או לא?

חלונות אלומיניום מהווים אחד הטרנדים המשמעותיים ביותר כיום בתחום עיצוב הבית. כאשר בוחרים בחלון שכזה ומעוניינים להתאים לו סורגים, נדרשת השאלה האם גם הסורגים צריכים להיות עשויים מאלומיניום אף הם. התשובה לכך עשויה להיות בכל אחד משני הכיוונים: מצד אחד, התאמה בין חומרי הגלם תאפשר לשמור על קו עיצובי אחיד, באופן יחסי, מה שתורם למראה האסתטי של החלונות. מבחינה מעשית, היות ואלומיניום הוא חומר חזק במיוחד, מובטח כי סורגים אלה ימלאו בוודאי גם את התפקיד המעשי שלהם, ואכן יהיו העמידים והבטוחים ביותר שניתן לצפות.

מן העבר השני של המשוואה, עומדת האפשרות, הסבירה בהחלט, להעדיף חומר שאינו אלומיניום, או אפילו חומר שאינו מתכתי כלל. שילוב שכזה, או אפילו ניגוד, עשוי בהחלט ליצור שלם הגדול מסך החלקים שלו, ובכך להפוך את המראה המתקבל למיוחד יותר. סורגים העשויים מחומרים עדינים יותר, דוגמת חומרים פלסטיים, יהיו עדינים יותר במראה שלהם, ויהיו ניתנים לפירוק מהיר בשעת חירום.

כך מבצעים את הבחירה המושכלת

בחירה של סורגים לחלונות אינה דבר של מה בכך. בלי קשר לחומר הגלם, ברור שיש כאן משתנים רבים שמרכיבים את המשוואה. הצורה של הסורגים, הסגנון שלהם, העובי, המרווחים בין היחידות – כולם משפיעים על המראה המתקבל, ההיבט הפרקטי של הסורגים והמחיר שלהם. לכן, מומלץ בכל מקרה להתייעץ עם גורמים בתחום טרם בחירת סוג הסורגים הרלוונטיים.

אחד היתרונות של חלונות האלומיניום הוא השילוב המיטבי שלהם עם החלל הנמצא סביבם, וגם עם מרבית סוגי הסורגים המוצעים כיום. ועדיין, גם בתחום זה ניתן למצוא שילובים מוצלחים יותר ופחות. גם אם מרבית האנשים לא יזמינו מעצב פנים על מנת לבחור בסורגים בלבד, אפשר בהחלט להעביר לחברות המייצרות או מספקות את הסורגים כמה שיותר פרטים על החלון האמור, או אפילו תמונה שלו. הדבר בהחלט עשוי להקל על ההתאמה הזו.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>