חלון בלגי – מידע נוסף

חלון בלגי – מידע נוסף

את ראשית תחילת דרכם של החלונות נמצא עם תחילת התיישבות האדם בקהילות קבע, אז היה צורך באיזשהו פתח לאוורור וליצירת קשר ויזואלי עם הסביבה החיצונית. בתחילה היו אלו חלונות ללא איזושהי שכבת בידוד בין פנים וחוץ הבית והאדם נאלץ להסתפק בחרכים פשוטים בקירות הבית. עם חלוף הזמן, החלו לייצר חלונות מעץ אשר היו להם יתרונות ברורים על פני פתחים חסרי כל אשר לא סיפקו בידוד כלשהו בין הסביבה הפנימית לחיצונית, ולראשונה יצר האדם חיץ תפעולי בינו לבין חצר ביתו. השימוש בזכוכית באופן תעשייתי הגיע רק בשלב מאוחר הרבה יותר ויתרונות חומר הזכוכית התקבלו בברכה בקרב בוני הבתים דאז.

חלון בלגי, ככל חלון אחר העשוי מזכוכית הוא:

• שקוף – חלון שקוף מאפשר קשר חזותי עם הסביבה החיצונית למבנה.

• מחזיר קרינה – זכוכיות מחזירות את מרבית קרינת השמש וכך למעשה יוצרת הזכוכית בידוד תרמי.

• קשיח – חיתוך הזכוכית ושריטתה אינה משימה פשוטה.

כל חלון בדרך כלל מורכב מ-2 אלמנטים: מסגרת אלומיניום וזכוכית. וכאן בדיוק השוני שבין חלון בלגי לחלון רגיל. חלון בלגי הוא כינוי לחלון אשר בעיצובו כללו שזירת פרופילי מתכת פנימיות בנוסף למסגרת האלומיניום החיצונית הסטנדרטית.

פרופילי המתכת השזורים בתוך מבנה חלון בלגי מעניקים לחלון איכות חזותית משופרת ומעניקה לבית תחושת חמימות ויוקרה. שטח פני פרופילי המתכת ניתנים לדירוג בכדי להשיג איכויות חזותיות שונות שיכולות להעניק לכלל הבית מראה חמים, עתיק, מודרני וכו'.

כאמור, הכינוי "חלון בלגי" הוצמד לכל חלון ברזל שהוא. את החלונות הבלגיים ניתן למצוא במגוון גרסאות:

• חלונות הזזה – חלונות הזזה בלגיים מתייחסים לחלונות המתכת אשר נחים ונעים על גבי מסילה. חלון הזזה אינו כולל ציר ובדרך כלל מעוצב באופן לא חלק כך ששטח פני החלון אינו חלק.

• חלונות פתיחה – חלונות פתיחה בלגיים נחים על גבי ציר בצידי החלון וכולל מנגנון סגירה ונעילה. קיימים סוגי חלונות פתיחה אשר כוללים צירים כפולים המאפשרים לנו לפתוח את החלון לא רק כלפי פנים\חוץ אלא גם מאפשרים לנו להטות את החלון לזווית כזו אשר תפתח חרך אוורור ב-3 פאות החלון, אלו נקראים חלונות מסוג דריי-קיפ.

• חלונות קבועים – חלונות בלגיים קבועים הם למעשה חלונות אשר אותם לא ניתן לפתוח בשום צורה והם נותרים קבועים במקומם. בדרך-כלל, חלונות מסוג זה מותקנים בבנייני משרדים ובחדרים פנימיים בהם לחלון אין שום פונקציונאליות.

מעצבי פנים רבים עושים שימוש נרחב בחלונות הבלגיים כחלק מעיצוב תמונת הבית השלם בשנים האחרונות. עם השיפור הכלכלי בעשור האחרון שהשפיע לטובה על איכות החיים שלנו, נושא העיצוב והאסתטיקה תפס מקום חשוב בחיים של כולנו ואיתו פרחו תעשיות נישה רבות, לדוגמא: דלתות פנים מעוצבות.

לרכישה של חלונות בלגיים או למידע נוסף צרו קשר או התקשרו 03-5592834