תריסים חשמליים – מידע נוסף

תריסים חשמליים – מידע נוסף

מי מאיתנו לא זוכר את תריסי הגלילה הידניים והמעצבנים בביתם של סבא וסבתא אי שם בשנות ה-80? תריסי הגלילה היו אבן דרך באבולוציית התריסים החשמליים המודרניים של היום שכן היו הם תחילתה של רעיון מבריק שאת יישומו האופטימאלי הצלחנו להשיג באופן רשמי בשנות האלפיים המוקדמות. מנגנון הגלילה הפרימיטיבי, המסורבל והקשה לתפעול החליף מנגנון חשמלי מודרני הנשלט על-ידי מתג חשמלי פשוט ואם נרצה, אף נוכל לשלוט עליו בשלט רחוק ואפילו באמצעות אפליקציה מיוחדת לאייפון.

הטכנולוגיה מביאה עימה שיפור מתמיד באיכות החיים וזו לא פסחה על תריסי הגלילה הנודעים. לא עוד יהיה עלינו להתאמץ ולהשקיע מאמצים פיזיים מיותרים במלחמה עם חבל המשיכה אשר שולט על גובה שלבי התריסים וכן לא עוד נאלץ להתמודד עם חבלים שחוקים ומנגנוני גלילה מכאניים תקולים שעושים לנו את החיים קשים שכן היום, המנגנונים המכאניים פינו דרכם לגרסתם החשמלית המודרנית שהביאו לנו את התריסים החשמליים. שדרוג נוסף אותם עברו התריסים החשמליים הוא החלפת שלבי העץ וה-PVC של תריסי הגלילה הישנים בשלבי אלומיניום עמידים וקלי משקל אשר נראים טוב יותר ועושים את עבודתם נאמנה יותר. החלפת שלבי העץ וה-PVC באלומיניום אפשרה לתריסים החשמליים להיות עמידים יותר בפני קרני השמש החזקות המכות עליהם לאורך כל ימות השנה וכן הפכה את התריסים החשמליים לעמידים הרבה יותר בפני פגעי מזג האוויר הקיצוני בארץ.

את התריסים החשמליים סביר להניח שנמקם בחלונות המרכזיים והגדולים בביתנו או בדירתנו ולרוב נימנע מהצבת תריסים חשמליים בכל חלונות הבית שכן לא בטוח כי מדובר בהשקעה משתלמת ואף לא יעילה. הצבת חלונות חשמליים בחלון היציאה למרפסת ובחלון הצופה לגינה הינה מומלצת יותר מאשר הצבת חלונות חשמליים בחדרים הפנימיים הקטנים יותר שכן עלות מערכת תריס חשמלי היא גבוהה הרבה יותר מהאלטרנטיבה של חלונות אלומיניום קונבנציונאליים בעלי תריס קונבנציונאליים ותדירות השימוש בתריסים הללו נמוכה יותר ואינה מצדיקה השקעה כספית גדולה שכזו. יש לקחת בחשבון כי מנגנון התריסים החשמליים אינו חסין לתקלות וסביר להניח כי במרוצת השנים מנגנון התריסים החשמליים יהיה זקוק לתיקון והחלפה מדי פעם, שלא כמו תריסים רגילים שיכולים להחזיק מעמד זמן רב ללא תחזוקה כלשהי.

אין ספק כי יתרון השליטה הנוחה על התריסים החשמליים מהווה את השיפור הניכר ביותר ביחס לתריסי הגלילה הידניים. פעם, אם היו אומרים לנו שבשנת 2010 תוכל לפתוח ולסגור את התריס החשמלי בביתך בשלט רחוק, דרך האייפון ובמרחק עשרות קילומטרים מהבית… לא היינו מאמינים, אך זהו.. שכן. בעולם כולו מתחילים להכיר את המונח Smart Home – בית חכם, והמטרה היא שנוכל לשלוט על מרכיבי הבית כולו בשלט רחוק דרך אפליקציה לטלפון הסלולארי. אך בואו לא נקפוץ קדימה מדי, הימים בהם בכל בית יהיה מנגנון שליטה מרחוק שכזה עוד רחוק וכיום זוהי נחלתם של האמידים שבינינו. יחד עם זאת, אין להקל בעובדה כי פתיחה וסגירת התריס החשמלי באמצעות שלט רחוק ומתג חשמלי פשוט מהווים שיפור משמעותי מאז אותם ימים של תריסי הגלילה הידניים.

למידע נוסף או רכישה של תריסים חשמליים צרו קשר או התקשרו 03-5592834