תכנון ידידותי לסביבה – על קיזוז פחמן וכל השאר

בשנים האחרונות אנחנו יותר מודעים לחשיבות של השמירה על הסביבה. אנחנו מיישמים בסביבת הבית רעיונות עיצוביים רבים שלצד האפקט האסתטי שלהם יכולים לתרום לסביבה – אנחנו משפצים רהיטים ישנים כדי להימנע מהרס של עצים או שימוש בפלסטיק שלא ניתן למחזר, אנחנו יוצרים גינות ירוקות שישפרו את האוויר וינקו אותו ואנחנו ממיינים את האשפה שיוצאת מהבית ומשליכים אותה לפחים ייעודיים שמהם היא נאספת אל המחזור. בנוסף, מתכננים היום יותר ויותר אדריכלים בתים אקולוגיים שנבנים בצורה שאינה פוגעת בסביבה.

לצד החשיבות של שמירה על הסביבה של הבית ותכנון של בתים אקולוגיים, גם עיצוב מרפאות מביא לידי ביטוי את הנושא. תכנון ידידותי לסביבה יוצר היום מרפאות פתוחים יותר, פחות מזהמים, עם שילוב של חומרי גלם לא שגרתיים שנחשבים לידידותיים לסביבה.

מהו תכנון ידידותי לסביבה?

עיצוב מרפאות ידידותיים לסביבה פירושו הקטנת הזיהום במהלך תהליך הבנייה והעבודה השוטפת במשרד לצד הכנסה של חומרי גלם ומוצרים עיצוביים שנחשבים לפחות מזהמים. במסגרת התכנון של המשרד עושים שימוש באור טבעי, כדי לחסוך בתאורה ובחשמל, יוצקים אל המשרד אלמנטים טבעיים העשויים מעץ ממוחזר, צובעים את המשרד באמצעות צבעים ידידותיים לסביבה שאינם רעילים ומכניסים צמחייה שתורמת לקיזוז הפחמן.

הנושא של קיזוז פחמן הוא נושא מדובר במיוחד בשנים האחרונות. הכוונה היא לקזז את שחרור הפחמן באמצעות חומרים מזהמים על ידי שתילה של צמחים, עצים ופרחים שמווסתים את רמות הפחמן באוויר ומורידים אותן.

שילוב אלמנטים ירוקים בתכנון – איך עושים את זה?

אז איך יוצרים תכנון משרד או מרפאה שמשלב אלמנטים ירוקים? תכנון משרדים ירוקים מתחיל בשימוש במה שיש מסביב לחלל המשרדי. אנחנו מנצלים את האור הטבעי ויוצרים עיצוב פתוח אל החוץ. החיבור אל החלל החיצוני תורם מבחינת תאורה, הכנסת אור שמש טבעי וגם יצירה של עיצוב הומוגני ירוק.

שילוב של אלמנטים טבעיים הוא השלב הבא במהלך. אנחנו מכניסים אל המרפאה עצים, צמחים, עציצים וכל מה שיכול לתרום גם לקיזוז הפחמן וגם לתחושה טבעית וידידותית יותר לסביבה.

לצד הכנסת הטבע פנימה אנחנו יוצרים מצב שבו גם הרהיטים הפונקציונליים משתלבים בקונספט הידידותי לסביבה. היום יש מודעות רבה יותר למחזור של רהיטים, שיפוץ והכנסה של רהיטי יד שנייה אל תוך חלל מעוצב – גם חלל משרדי. במסגרת הטרנד הזה מכניסים אל המשרד רהיטים עשויים מעץ ממוחזר, רהיטים ישנים ששופצו בצורה איכותית ואלמנטים טבעיים כמו טקסטיל, קש, שעם ועץ.

תכנון עם מצפון ועם ערך

תכנון עיצוב מרפאות תוך שילוב של אלמנטים ירוקים ואקולוגיים לא רק מסייע לשמירה על הסביבה אלא גם יוצר עיצוב טבעי, ייחודי ואסתטי מאד. זהו עיצוב שמאפשר להנות מתחושה אוורירית, חיבור אל הטבע ותחושה יצירתית ונעימה בחלל המרפאה ומשרד לאורך כל שעות היום.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>