בריקים מפירוק

המודעות למחזור הגיעה כבר מזמן לעולם הבנייה והשיפוץ ואחד התהליכים המרגשים ביותר שכלולים בתוך תהליכי הבנייה והמחזור של חומרי בנייה הוא פירוק של בריקים שמגיעים בדרך כלל מאחוזות, טירות ובתים עתיקים ברחבי אירופה וגם בישראל ומעניקים לבתים חדשים או משתפצים הזדמנות להנות ממראה עתיק ומיוחד במינו, מבלי להשתמש בחיקויים עכשווים אלא ממש בדבר האמיתי. העובדה שנושא שילוב בריקים מפירוק בתים ומבנים הפך לפופולרי כל כך, מאפשרת למי שבונה בית ורוצה לשלב אבן איכותית וטובה בחיפויים החיצוניים של המבנה לבחור מבין מגוון רחב של סוגי אבנים שונות ויפיפיות.

כיצד משלבים בריקים בבית?

בריקים מפירוק ניתנים לשילוב בתוך חיפוי אבן חיצוני של בתים פרטיים ומבנים ציבוריים במגוון דרכים. ניתן ליצור קירות שמכילים דוגמא של בריקים בתוך הקיר הבנוי, או ליצור קיר שלם שכולו בריקים מפירוק. גם במקרה של חיפוי קירות פנימיים אפשר לבחור בריקים מפירוק שמתאימים לחדרי הבית ולעצב כך קירות לבנים שנותנים תחושה עתיקה ומיוחדת במינה לכל מבנה ולכל בית, מבפנים ומבחוץ. העובדה שהבריקים מגיעים בדרך כלל מבתים בני מאות שנים, נותנת להם גם חותמת של עמידות מיוחדת – אין ספק שהם עמדו במבחן הזמן.

סוגי בריקים

היום אפשר כאמור להנות מהצע רחב של סוגי בריקים שונים שהובאו מאירופה ומיבשות אחרות לאחר פירוק. בין סוגי בריקים מפירוק שאפשר למצוא היום: בריק טוסקנה במגוון גוונים – ביניהם צבע חציל –סגלגל, צבע אדמדם ובריק כתום-אדום, בריקים מפירוק ממבנים בלגים בצבע אדום בהיר, בריק אבן חרבה מכובס, בריק כורכר מכובס, בריקים בגווני אפור ושחור ועוד. הבריקים עשויים מחומרים שונים וניתן גם לשלב בין כמה סוגים וליצור חיפוי אינדיבידואלי הן בתוך הבית והן על גבי קירותיו החיצוניים.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים?

לפני שאנחנו בוחרים כל סוגי בריקים מפירוק חשוב לקבל ייעוץ מקצועי שיסייע לנו להתאים את סוג הלבנה למידות הקירות, לפרופורציות וכמובן לעיצוב הכללי של הבית מבפנים ומבחוץ. במידה ואנחנו בונים בית שכולל חדרים קטנים, לא כל לבנה צבעונית ובולטת תוכל להתאים כחיפוי פנימי לקירות החדר, כי היא תהפוך אותו לקטן יותר בעין. כך גם במקרים של קירות חיצוניים גדולים וגבוהים. מומלץ לפני כל בחירת בריקים להתייעץ עם בעלי המקצוע ולקבל את התמונה המלאה גם מבחינת סוג הבריק העדיף לכם וגם מבחינת המראה הכללי, החומרים מהם עשויה הלבנה וכמובן המחיר הסופי.

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>