שיפוץ חדר אמבטיה

בעבר חדרי אמבטיה התאפיינו בעיצוב סטנדרטי, אפילו בנאלי, וכתוצאה מכך בדירות רבות, אפילו כאלה שבינתיים הפכו לאסתטיות להפליא, המרחב המשמש לרחצה נותר מאחור וכולל אמבטיה מתקלפת, ברזים מחלידים וקירות מלאי כתמים ובשל כך נפגם יופיו של הבית. הוסיפו לכך את הרטיבות השוררת באופן טבעי בחדרי אמבטיה, ושעושה בהם שמות, ותבינו מדוע קיים ביקוש כה רב לשיפוץ חדרים אלה.

לצד היתרונות של שיפוץ חדר אמבטיה, יש גם שני חסרונות בולטים: האחד, אי הנוחות במהלך העבודה, ובפרט אם היא מתמשכת יתר על המידה, והשני – עלותו של שיפוץ שכזה.

הבשורה הטובה לכל מי שמסתכל על חדר האמבטיה ומבין שאין מנוס משיפוץ היא שבשנים האחרונות השתכללו מאוד החומרים המשמשים לשיפוץ אמבטיות, כך שהתוצאה איכותית יותר והיא מושגת במהירות רבה יותר. בנוסף ישנן כיום הרבה יותר אפשרויות לבחור ברזים, כיורים, פתרונות אחסון וכן חיפויי קיר ורצפה כך שקל יותר ליצור חדר שמתאים בדיוק לצרכים ולהעדפות של כל אחד.

אמבטיה חדשה או חידוש אמבטיה קיימת?

אחת הדילמות העיקריות היא האם להחליף את האמבטיה או לחדש את זו הקיימת.

מצד אחד קיים הפיתוי לרכוש אמבטיה חדשה, מתוך תפישה שאם כבר משפצים אז למה לא ליהנות ממוצר מתקדם באמת ומאפשרויות שבעבר כלל לא העלינו על דעתנו דוגמת אמבטיות עיסוי מפנקות, אמבטיות עגולות הממוקמות במרכז חדר הרחצה, אמבטיות בעלות רגליים או הניצבות על מעמד עץ ועוד.

מצד שני, אמבטיה חדשה אמנם תעניק למרחב הרחצה מראה משודרג ללא היכר אולם החלפת אמבטיה כרוכה בשבירת אריחי קיר, פירוק חלק מהצנרת, לכלוך ובלגן, המון זמן, התקנה מלאה של האמבטיה החדשה וריצוף מחדש. חידוש אמבטיה קיימת, לעומת זאת, אמנם מונע מאיתנו את האופציה של אמבטיות מהדור החדש, אולם מאפשר לנו לקום בבוקר עם אמבטיה שהשנים כבר ניכרות בה ובערב להתרחץ באמבטיה יפהפייה שנראית חדשה לגמרי.

ציפוי אמבטיה הוא גם תהליך זול הרבה יותר ביחס להתקנת אמבטיה חדשה, ניתן להוסיף כמעט כל צבע שרוצים – ואם מנצלים את ההזדמנות ומתקינים ברזים חדשים ואסתטיים במיוחד הרי שמקבלים אמבטיה כמו חדשה, רק בלי לשלם מחיר יקר.

כיור שהוא יצירת אמנות

כדאי לנצל שיפוץ חדר אמבטיה לטובת כיור חדש. בפרט מומלץ למי שרוצה ליהנות מחדר אמבטיה ייחודי להשקיע במוצר זה, שכבר מזמן אינו אגן חרסינה או נירוסטה משמים.

כיום, עם עליית המודעות לחשיבת האסתטיקה בחיינו, כיורים רבים הם יצירות אמנות של ממש, המוצעות בשלל צבעים, צורות ודגמים כשאין גבול לדמיון (מה דעתכם למשל על כיור שהוא גם אקווריום?) – ורכישת כיור שאין רבים דומים לו, כמובן בליווי ברזים מתאימים שיוצרים איתו סינרגיה, משדרגת משמעותית את חדר האמבטיה.

רצפת פרקט באמבטיה? זה אפשרי!

למי שכבר מחליט ללכת על שיפוץ כולל של חדר האמבטיה, כזה שבמסגרתו מוחלפים האמבטיה עצמה, הכיור, הברזים וכו', כדאי לשקול גם את האופציה של התקנת פרקט.

לכאורה פרקט אינו מתאים לחדרי אמבטיה עקב המים והלחות, ואכן פרקט עץ לא יחזיק מעמד זמן רב במרחב הרחצה, אולם פרקט למינציה לא רק שמתאים לחדרים אלה אלא שהוא אף אידיאלי עבורם (בתנאי, כמובן, שמקפידים לבחור פרקט למינציה איכותי).

פרקט הלמינציה מוסיף יופי רב והדרת כבוד לכל מרחב, וגם חדר האמבטיה שלכם ייראה יוקרתי יותר.

שיפוץ אמבטיה

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>