כל האפשרויות בבחירת חלון בלגי

חלון בלגי הוא חלון שזוכה בשנים האחרונות לפופולאריות רבה, כשביותר ויותר בתים מגלים את נפלאותיו ואת יופיו הרב. לא רק בעלי טעם טוב שאוהבים את הבית שלהם אסתטי ומואר בוחרים בחלון בלגי, גם יצרני החלונות אוהבים לקבל הזמנות שכוללות חלון בלגי, שכן חלון בלגי מוציא מהם יצירתיות ומקצועיות, מה גם שהתוצאה הסופית כה יפה עד שהסיפוק מהעבודה רב במיוחד.

חלון בלגי, שאגב, כלל לא ברור אם מוצאו אכן מהמדינה שהתפרסמה בזכות השוקולד ולמעשה, רק בישראל נקרא חלון בלגי חלון בלגי, ובשאר העולם אם תגידו "חלון בלגי" לא יבינו את כוונתכם, מיוצר הן מברזל והן מאלומיניום, כשלכל אחד מהחומרים חסרונות ויתרונות.

בימי הביניים נחשב הברזל חומר נחות, ובני האצולה התהדרו בחלונות עץ ורק בני מעמד הפועלים התקינו בבתיהם חלונות ברזל פרקטיים, מבודדים היטב, עמידים ומקני ביטחון. כיום המודעות ליתרונות הברזל והאלומיניום היא נחלת בני כל המעמדות, ודווקא בשכונות יוקרה מסוגננות תמצאו חלון בלגי כמעט בכל חדר.

חלון בלגי גם ניתן לתכנן עם כל סוגי הפתיחות: פתיחת ציר (פנימה או החוצה), פתיחת קיפ (הטיה פנימה), דרייקיפ (גם הטיה וגם פתיחת ציר רגילה) וחלון כיס (המוסט אל תוך גומחה בקיר). הבחירה בין כל האפשרויות מאפשרת התאמה מקסימלית של החלון הבלגי לחלל החדר, כאשר למשל בחדרים קטנים עדיף לא לפתוח את החלון כלפי פנים על מנת לא לגזול ספייס יקר, ואילו בחדרי ילדים שיקול הבטיחות הוא העיקרי בבואנו לבחור סוג פתיחה לחלון בלגי.

אבל גולת הכותרת של חלון בלגי, והסיבה העיקרית להפיכתו ללהיט, היא האפשרות לחלק חלון אחד לכמה משטחים. כך למשל חלון בלגי ניתן לחלוקת משנה למלבן לכל רוחב השליש התחתון של החלון, ואת החלק העליון לחלק לחמישה מלבנים לאורך (כל מלבן בגודל שונה). או להחליט שבחלק התחתון יהיו שני מלבנים הנפתחים בפתיחת ציר אל תוך החדר ואילו בחלק העליון יהיו שני חלקים עם פתיחת קיפ. ובאופן כללי ניתן לחלק חלון בלגי לכל חלוקת משנה העולה על דעתנו וכך ליצור חלון שהוא גם יצירה גאומטרית שבעצמה יוצרת משחקי אור ומשדרגת פלאים את המראה של החדר. העובדה שניתן ליצור חלון בלגי ייחודי, ובעצם כמעט אף חלון בלגי לא דומה לחברו, מדגישה את האופי של כל חדר וביחד יוצרת בית שתענוג לחיות בו ומעורר השראה לבקר בו.

בזכות חוזקו של הפרופיל, בין אם הוא עשוי ברזל ובין אם הוא מיוצר מאלומיניום, ניתן להשתמש גם בזכוכיות עבות במקרים בהם נרצה בידוד משמעותי יותר, בעיקר מרעש אבל גם מרוחות וטמפרטורות גבוהות או נמוכות.

כמובן שחשוב לרכוש חלון בלגי רק אצל יצרנים שיודעים מה הם עושים, ובפרט יכולים להראות לכם עבודות קודמות שלהם. גם התקנת חלון בלגי חייבת להיעשות אך ורק בידי מקצוענים אמיתיים בתחום.

תגובות סגורות.